Döşemealtı Yağlı Güreşlerinin 12.si Yapıldı.

Döşemealtı Nar Festivali kutlamaları çerçevesinde yapılan Döşemealtı Yağlı Güreşlerinin 12. si gerçekleştirildi.

Yaklaşık 800 güreşçinin katıldığı güreşlerde 54 başpehlivan boy gösterirken, davul zurnalar eşliğinde bayram havasında güreş müsabakalarıyla güreşe gönül vermiş insanlara ziyafet verdi.

Soğuk hava ve fırtınanın eşlik ettiği müsabakalara aldırış etmeyen, güreşin galibinin günler öncesinden merak eden özellikle Antalya’lı sporseverlerin yer bırakmadığı alan’da müsabakaları izlemek zor olsa da vazgeçmeyen kişiler günün geç saatlerine kadar başpehlivanı görmek, kutlamak ve alkışlamak için bekledi. Müsabakaları izleyen yaklaşık 7 bin kişi Yeniköy Stadını doldurdu.

Televizyonlardan canlı yayımlanan müsabakalar sonunda final karşılaşmasına çıkan İsmail BALABAN ile Orhan OKULU güzel bir maç izletirken, mücadeleyi Orhan OKULU bir kez daha kazanmış oldu.

Altın Kemerini Döşemealtı Belediye Başkanı Mimar Turgay GENÇ ve Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan alan Orhan OKULU, taraftarları ve güreş severler ile birlikte kutladı. Orhan Okulu aynı zamanda Döşemealtı Spor Kulübünün sporcusu olarak görev yapıyordu.

Güreşlerde üçüncülüğü Hamza Köseoğlu ile Serhat Gökmen paylaşırken,

Döşemealtı Güreşlerinin ağası olan Osman Ali Avcı, bu yılki güreşler arasında yapılan çekişmeli artırma sonucu 307 bin lira vererek iki yıl üst üste ağalık unvanını elde etmiş oldu. Böylelikle ebedi unvanı kazanan Osman Ali AVCI, Döşemealtı güreşleri tarihindeki yerini almış oldu.

Antalya’nın Döşemealtı ilçesi gelenekselleştirdiği Yağlı Güreşlerin 12. sine ev sahipliği yaparken, tüm yurttaki güreş severleri konuk etme fırsatını bir kez daha yakalamış oldu.

2016 yılında yapılan müsabakalar sonucu başpehlivanlığı Recep Gürbüz almıştı.

Haber ve Fotoğraflar : Turan AY


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!
Kredi Faizleri Bankadan Satılık Araçlar