Kamyonların Sırrı Ne?

İstanbul’a yeni havalimanı inşaatını gerçekleştirme üzer 2013 yılında kurulan İGA, İstanbul’un fethinin anısına görkemli bir gösteriye imza attı.

İstanbul 3. Havalimanı inşaatında gerçekleştirilen etkinlik ile İstanbul’un fetih yılı olan 1453’e dikkatleri çekmek amacıyla 1453 kamyon kortejinde 1 saat 47 dakika süren bir geçit düzenledi. Etkinliğin hazırlıkları ise 7 saat sürdü. 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kortej “En Uzun Kamyon Geçidi” kategorisi ile Guinness Rekoru denemesi de gerçekleştirmiş oldu. Daha önceki rekor Hollanda’da 2004 yılında 416 kamyonla kırılmıştı. Bu sebeple kortejte Guiness Rekor Danışmanı Prof. Dr. Orhan Kurul ile diğer yetkili kişilerde hazır bulundu.

76 buçuk milyon metrekare alana inşa edilen İstanbul 3. Havalimanı 90 milyon yıllık yolcu kapasitesiyle, üç pistten oluşacak. İnşaat aşamasında 26 bin işçinin çalıştığı havalimanı bittikten sonra 100 bin kişiye istihdam sağlaması beklentiler arasında.

İGA Havalimanı İnşaatı CEO’su Yusuf AKÇAYOĞLU; “Bugün mühendislerimiz, şoförlerimiz ve işçilerimiz başta olmak üzere tüm İGA ailesi üyeleri; dünya tarihi açısından önemli bir eşik olan 29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi anısına erişilmesi zor bir görev ile selam durdular. Bir çağın sona erip başka bir çağın başlamasına vesile olan fetih ruhunda olduğu gibi, bizler bir araya geldiğimizde neler yapabileceğimizi her daim göstermiş bir milletiz. Benzer şekilde aynı ruhla, tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği İstanbul için yeni havalimanını hayata geçirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemize yakışır şekilde her gün emeğini, azmini ve erdemini ortaya koyan çalışanlarımız, İstanbul’umuzun Fethi anısına geçit töreni hazırladı. Çalışanlarımızın bağlılığı ve özverisiyle bu projeyi, tüm gücümüzü ortaya koyarak, ülkemizin adını taçlandıracak şekilde tüm dünyaya ispat etmekten dolayı gurur duyuyoruz.” Dedi.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!
Kredi Faizleri Bankadan Satılık Araçlar