Tübitak Personel Alımı Yapacak

TÜBİTAK Bünyesindeki Gen Mühendiği ve Biyoteknoloji Enstitüsünde laboratuvarlarda biyoteknolojik ilaç geliştirme ve üretimi projelerinde çalıştırılmak üzere araştırmacı alınacak. Alınacak personel Kocaeli’nde görev yapacak.

Alınacak personeldeki şartlar ise en az dört yıllık lisans eğitimi veren Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyokimya, Kimya, Kimya Mühendisliği, Kimya – Biyoloji Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoloji, Biyomühendislik, Biyomühendislik ve Genetik, Biyoinformatik ve Genetik veya Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji bölümlerinden birini bitirmiş olmalıdır. Bununla birlikte üretim verilerini iyileştirme kabiliyetine sahip, karıştırma ve hava akış hızı, beslenme profillerini hesaplama uzmanlığında bulunması gerekiyor.

Personel alımındaki bazı genel şartlar ise şöyle;

Kamudan yasaklı olmamak, görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak, askerliği tamamlamış ya da tecil ettirmiş olmak, hapis cezası bulunmamak gibi başlıca şartları bulunmaktadır.

Alınacak araştırmacı personellerinde yabancı dil sınavlarından birine girilmeli ve gerekli görülen puanların alınması da gereklidir. Ancak yabancı bir ülkede yüksek lisans, lisans veya doktara derecesi almış olanlarda İngilizce yeterlilik koşulu aranmıyor.

Başvurulara tubitak.gov.tr adresinden online olarak 21 Haziran 2017 tarihine kadar yapılabilecektir. Ayrıntıları http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?50412548-7e34-49ee-8c92-3d4f29aeb18e adresinden okuyabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!
Kredi Faizleri Bankadan Satılık Araçlar